Skutečná láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.     

Gándhí

         

 

23. 12. 2012

 

V pátek 16. 11. 2012 jsme byli s Elfinkou na vyšetření srdce v Bielsku-Białe u MVDr. Rafała Niziołka. Jsme velmi rádi, že Elfinka má negativní výsledek testu na dědičnou srdeční vadu HCM.

 

Všem přátelům, majitelům našich koťátek a návštěvníkům webu přejeme kouzelné a veselé Vánoce a úspěšný nadcházející rok 2013.

   
28. 10. 2012

 

Během doby, která uběhla od poslední aktualizace, se naše koťátka postupně přestěhovala do svých nových domovů. Všem majitelům děkujeme za péči a lásku, kterou našim malým raubířům věnují, a rovněž za zprávy, které nám zasílají :) Jako poslední odcházela k novým majitelům koťátka Robbie a Rosalka. Tady jsou jejich poslední fotografie u nás ve věku 14 týdnů:

 

 

 

Koťátkům z vrhů P, Q a R jsme vytvořili fotogalerie. Odkazy najdete na stránce odchovů.

Ve dnech 13. a 14. 10. 2012 se v Ostravě konala mezinárodní výstava koček. Na výstavě s námi byly po oba dny Bonni, Kiss Me a malá Rosalka. Bonni a Kiss Me získaly certifikáty, které potřebují k udělení dalšího titulu. Bonni byla oba dny nominována do Best in Show v kastrátech a ve veteránech. Oba dny se stala nejlepší veteránkou výstavy ve své kategorii. Kiss Me získala nominaci do Best in Show v neděli. Velice mile nás potěšilo ocenění malé Rosalky, která ke známce Ex1 získala navíc v sobotu rovněž Best in Variety (nejlepší lilová britská kočka) a byla nominována do Best in Show.

   
11. 9. 2012

 

Minulý týden měli naši prckové 11 týdnů. Zanedlouho je čeká druhé očkování a cesta do nových domovů. Na své nové majitele čeká ještě kočička Rosalia a kocourek Robbie. Koťátka si na plno užívají kotěcího dovádění. Nezapomínají rovněž asistovat při různých činnostech, a tak se z nich stávají experti, kteří umí ovládat tiskárnu, zhodnotit pozorováním kvalitu praní v pračce, zrevidovat stav umyvadla a vany a posoudit vhodnost použitého substrátu v květináčích. Nové fotografie najdete na obvyklých místech zde nebo ve fotogalerii. Robbie byl při focení trochu rozespalý, takže došlo i na zívací fotky:

 

  

 

Během dne je potřeba rovněž relaxovat. Zlobení sourozenců nemůže chybět ani na hromadné fotce:

 

 

   
22. 8. 2012

 

Koťátka mají za sebou první očkování, které zvládla bez problémů. Po otevření přepravky na veterině prckové objevili hodně zajímavých míst, která lákala k prozkoumání, takže po prvním opatrném rozhlédnutí se začalo nekontrolovatelné kotěcí hemžení na veterinárním stole. Jelikož koťátek byla přesila a naše ruce neměly šanci je uhlídat, museli prckové nakonec zůstat zavření v přepravce a počkat až na ně přijde řada. Minulý týden měla koťátka 9 týdnů. Na jejich fotografie se můžete podívat na obvyklých místech zde nebo ve fotogalerii. Níže jsou fotky Ramira a Rosalie "na číhané" a rovněž dvě společné fotografie.

 

  

  

 

V sobotu 18.8.2012 jsme byli s Bonni a Kiss Me na výstavě v Ostravě. Kiss Me dostala další certifikát CAGCIB. Bonni kromě certifikátu CAPS dostala nominaci do Best in Show a stala se nejlepší veteránkou a kastrátkou krátkosrstých koček.

   

   
12. 8. 2012

 

Ve fotogalerii a na stránce koťátek najdete nové fotografie 8-týdenních uličníků. Koťátka mají za sebou preventivní odčervení a tento týden je čeká první očkování. Při focení tentokrát byl problém nafotit každého prcka zvlášť, protože sourozenci usoudili, že na záběru nemůžou taky chybět. Kromě pózování nezapomněli ani na své lumpárny během focení, takže se mezi ostatníma fotkama našly i některé "bitkařské", ale jinak byli vzorní:

 

  

      

   

   
5. 8. 2012

 

Koťátka mají 7 týdnů. Na jejich nové fotografie se můžete podívat na stránce koťátek a ve fotogalerii. Hned druhý den od minulé aktualizace vzala ohrádka za své. Zvědavost pomohla ohrádku překonat malému průzkumníkovi Roccovi, který po pár úspěšných pokusech přešplhat na druhou stranu překážky, svoji dovednost zdokonalil a s rozběhem přeskakoval ohrádku skokem plavmo na druhou stranu. Ve šplhu ho začali následovat i ostatní prckové, takže už pár dnů se všichni pohybují volně po bytě. Kotěcích nápadů na hry a honičky je spousta. Bravurně už zvládají i šplh na škrabadlo a většinou jsou tak unavení, že usnou opravdu všude:

 

        

   

   

   
24. 7. 2012

 

Čas rychle uběhl a Karminčina koťátka budou mít ve středu 6 týdnů. Svůj kotěcí čas věnují dobrému jídlu, správné relaxaci a taky kotěcímu dovádění. Prckové už vzorně používají kočičí záchod. Velkou motivací posledního dne je překonat ohrádku a dostat se ven. Opět nezklamal malý šikula Rocco, kterému se dvakrát podařilo úspěšně překonat překážku a hrdě si pak vykračovat po pokoji. Koťátka mají vytvořenou svou fotogalerii. Nové fotografie koťátek jsou rovněž zde. Tentokrát jsme je zkusili vyfotit v proutěném košíčku, který prckové museli nutně po prvním průzkumu vyzkoušet i svými zoubky:

 

 

 

Trochu nadlidský výkon byla společná fotografie, ale nakonec se přeci jen podařilo hemžící se koťátka zachytit v chvilce klidu:

 

 

Ve čtvrtek 5. 7. 2012 jsem byli na kontrole srdce s naší Camilkou. Výsledek je beze změn, takže Camilka nemusí brát žádné léky. Poslední novinkou je účast na výstavě v Cieszyně v neděli 22. 7. 2012. Bonni získala poslední certifikát k udělení titulu Grandinterpremior a stala se rovněž nejlepší veteránkou výstavy. Kiss dostala svůj první certifikát CAGCIB.

   

   
1. 7. 2012

 

Koťátka měla ve středu 14 dní. Aktuální fotografie koťátek jsou zde. Prckové se začínají zajímat o svět kolem sebe. Třesoucí se nožičky už zvládnou pomalu pochodovat v pelíšku. Malý Rocco rychle zjistil, že se dá z pelíšku vylézt ven. Stačilo jedno přehoupnutí se přes hranu budky a pak už to šlo samo :) Čas mezi krmením a spaním prckové věnují tělocviku tlapek a prvním kotěcím zápasům:

 

  

 

V sobotu 30. 6. 2012 jsme byli s Bonni a Kiss Me na výstavě v Uherském Hradišti. Kiss získala poslední certifikát k titulu Interchampion. Bonni ve třídě kastrátů získala CAGPIB. Ve třídě veteránů byla nominována a v Best In Show vyhrála titul nejlepší veteránky výstavy.

   

   
23. 6. 2012

 

Ve středu 13. 6. 2012 se Karmě narodila její první koťátka: 4 kocourci a 1 kočička. Jeden kocourek a kočička jsou liloví, tři kocourci jsou liloví bikoloři. Bližší informace najdete na stránce koťátek. Na fotkách níže jsou koťátka ve věku jednoho dne a jednoho týdne.

 

  

   
13. 5. 2012

 

S Bonni jsme byli 21. 4. 2012 na výstavě v Ostravě. Ve třídě interpremiorů získala čtvrtý certifikát CAGPIB na titul Grandinterpremior a nominace v kastrátech a veteránech. V Best in Show se stala nejlepší krátkosrstou veteránkou výstavy. Před výstavou našla svůj nový domov poslední volná kočička Querimka, takže v tuto chvíli už nemáme žádná volná koťátka.

   
6. 4. 2012

 

   
1. 4. 2012

 

Dnes jsme rovněž nafotili Querimku, i když měla plné tlapky všech možných aktivit jen ne pózování před foťákem. Nakonec z hromady nepovedených fotek se přeci jen něco podařilo vybrat.

 

 

   
25. 3. 2012

 

Ve čtvrtek 15.3.2012 jsme byli s Karmou na vyšetření srdce u MVDr. Rafała Niziołka. Karma je negativní :) V neděli 18.3.2012 jsme odvezli Quirinku na letiště do Prahy, kde si pro ni přijeli její noví majitelé. Quirinku čekal let do Španělska, který zvládla naprosto bez problémů. Teď už naše malá Quirča rozdává radost v chovatelské stanici Marrameu. Děkujeme všem majitelům koťátek z vrhu Q za péči a lásku, kterou jim dávají. Rovněž děkujeme za fotografie, které budeme postupně zveřejňovat na našem webu.

 

Na nový domov čeká ještě Querimka. Querimka je velice milá a mazlivá kočička, která ráda s námi komunikuje. Na každé pohlazení nám odpovídá hlasitým předením. Jako každé koťátko je hravá s nepřeberným množstvím nápadů pro dovádění. Ve fotogalerii najdete její nové fotografie. Zde je malá ukázka:  

 

 

 

Karma oslavila 20.3.2012 své první narozeniny. Do její fotogalerie a fotogalerie Kiss Me jsme přidali nové fotografie.

 

 

 

Poslední staronovou novinkou je naše členství v polském klubu chovatelů britských koček Britania, jehož členy jsme už druhým rokem.

 

   
11. 3. 2012

 

Obě kočičky z vrhu Q, Querimka a Quirinka, mají dnes 17 týdnů. Asi před 14 dny kočičky našly zalíbení v pozorování vody. Nenechají si uniknout žádnou příležitost k tomu, aby mohly společně pozorovat, odkud se ta voda bere a kde pak záhadně mizí v podivné díře. Máme tak doma dvě neúnavné koupelnové asistentky :) Pro Querimku ještě hledáme nový domov.

 

Dnešní fotografie a fotografie z minulého týdne jsou umístěny do fotogalerie Querimky a Quirinky. Nové fotografie jsou rovněž na stránce koťátek. Zde jsou některé společné fotografie:

 

 

 

Včera jsem se zúčastnili s Karmou výstavy koček v polském Walbrzychu. Karma byla poprvé v otevřené třídě, kde získala první certifikát na titul Champion - CAC. Posuzovatelce se velice líbila,a tak jsme odcházeli s velikým srdíčkem v posudku. Pozornosti neunikl ani neopakovatelný knírek Karmy :)   

   
18. 2. 2012

 

V uplynulých dnech některá koťátka odjížděla do svých nových domovů. U svých nových páníčků je Quintianka, Quianka, Quinlenka a Quillianek. Jejich novým majitelům přejeme hodně veselých chvil a radosti z nových čtyřnohých členů rodiny. Děkujeme rovněž za informace, které od nich průběžně dostáváme :)

Doma zatím zůstává Quirinka, která k novým majitelům půjde za měsíc. Společnost jí dělá Querimka, která je volná. V posledních dnech Querimka objevila kouzlo přírodopisných filmů v televizi, které se zaujetím sleduje :) Zejména rychle se pohybující objekty na obrazovce nenechávají její lovecký instinkt v klidu. Dnes jsme obě kočičky nafotili. Nové fotografie mají na stránce koťátek a ve fotogalerii Querimy a Quiriny. Nechybí ani jejich společné fotografie. Querimka rozhodně chtěla být i na fotce, na které původně měla být jen Quirinka:

 

 

   
6. 2. 2012

 

Kromě Quilliana a Querimky je volná i modrá kočička Quinlen, kterou si původní zájemce nemůže z vážných důvodů vzít. Quinlen je stejně jako ostatní koťátka společenská a hravá. Každé pohlazení oplácí hlasitým předením. Jako správný člen kotěcí smečky nemůže chybět u žádné lumpárny :) 

   
5. 2. 2012

 

Tento týden naše koťátka čekalo druhé očkování. Všechna to zvládla výborně. Stejně jako minule byla nejodvážnější Quiannka, která jako první vylezla z přepravky a zvědavě se rozhlížela po ordinaci. Postupně se k ní přidala Quinlen a Querima. Ordinace je natolik zaujala, že nechtěly samy zpátky do přepravky :)

Koťátka se budou pomalu chystat k odchodu do nových rodin. Na nový domov čeká ještě lilový Quillian a lilová želvovinová Querima. Oba se rádi nechávají hladit za hlasitého předení. Kocourek má klidnější povahu, ale dokáže pěkně pozlobit sestřičky při kotěcím dovádění. Querimka je upovídaná a zvědavá kočička. Bez komentáře si nenechá ujít žádné krmení.

Nové fotografie 12-týdenních koťátek jsou umístěny v fotogalerii nebo na stránce koťátek. Prckové rádi pózují při focení, ale ani u společných fotografií nezapomínají na vzájemné pošťuchování. Takhle to pak někdy na fotkých dopadne :)

 

  

 

   
29. 1. 2012

 

Další týden rychle uběhl a koťátka už mají 11 týdnů. Malí čertíci hravě zvládají kdejakou lumpárnu. Při dovádění mají plné tlapky práce, a tak Kiss marně chodí s myškou v tlamce a volá je k sobě. Dnešní fotografie koťátek jsou opět v jejich fotogalerii nebo zde.

 

 

   

 

  

   
21. 1. 2012  

Zítra budou mít prckové 10 týdnů. Kromě obvyklého dovádění se tento týden koťátka naučila i odbornější činnosti :) Podařilo se jim totiž vylézt na tiskárnu a díky jejich neposedným tlapkám tiskárnu zapnuli, nalistovali kopírování a spustili to. Když jsem vešla do pokoje, seděli skoro všichni na stole vedle tiskárny a dívali se, jak z ní vyjíždí bílý papír. S dnešní aktualizací mi pomáhala Quiannka, která objevila kouzlo kurzoru na monitoru a vydržela ho zarytě lovit několik minut :) I dnes jsme koťátka nafotili, samozřejmě za asistence Karmy, která si v žádném případě nemůže focení nechat ujít. Další fotografie koťátek jsou zde a na jejich stránce.

 

 

 

 

  

   
15. 1. 2012  

Koťátka mají za sebou první očkování. Největší hrdinkou na veterině byla Quianka. Z přepravky vylezla jako první a začala se zvědavě rozhlížet po okolí. Zvědavost ji neopustila ani po injekci. Zůstala sedět na stole a pozorovala, co budou dělat ostatní sourozenci. Zvědavost nad strachem z neznámého prostředí nakonec zvítězila i u Querimky a Quinlen. Očkování koťátka snášely velice dobře. Po krátkém prospání se začaly večer opět naplno řádit a jejich hemžení nebralo konce :) Dnes jsme koťátka ve věku 9 týdnů nafotili. Nové fotky jsou umístěny opět na straně koťátek nebo v jejich fotogalerii. Jako obvykle nechtěla u focení chybět Karma:     

  

  

 

 

A na nakonec ještě dvě společné fotografie malých nezbedníků:

  

 

V minulém období jsme se zúčastnili rovněž dvou výstav s Bonni a Karmou. V listopadu na výstavě v Nitře a na lednové výstavě v Ostravě získala Bonni certifikát CAGPIB a nominaci do Best in Show. Karma na obou výstavách dostala ocenění Výborná 1.

   
6. 1. 2012  

Kissinčina koťátka budou mít v neděli 8 týdnů. Naši malí nezbední čertíci jako správní šikulové ve věku 2 měsíců bravurně zvládají pestré kotěcí dovádění. K šestičlenné skupince neposedných tlapek se přidala nerozlučná kamarádka Karma. Je naprosto nadšená z každé lumpárny a honičky, kterou může s prcky absolvovat. Na stránce koťátek jsou nové fotografie ve věku 7 týdnů. Koťátka mají rovněž svou fotogalerii, kterou najdete tady. Takto všechny pózovaly při posledním focení a některá koťátka nenechala sourozence samotného ani i při individuálním focení:

 

    

 

Po každém dovádění je potřeba i řádně relaxovat a odpočívat :)

    

     

 

 

    

   

Aktuality 2011

Aktuality 2010

Aktuality 2009

Aktuality 2008

Aktuality 2007

Aktuality 2006

  Zpět

 

Copyright © 2006 - 2013 Silver Rain cattery
Site designed and maintained by Silver Rain cattery
All Rights Reserved.