Skutečná láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.     

Gándhí

         

 

 

 

27. 11. 2011   Kissinčina koťátka mají dnes 2 týdny. Všechna už otevřela oči a začínají pozorovat okolí. Nejrychleji na nás koukala malá Quirinka. Roste z ní malý nezbedníček, který nás začíná hlasitě vítat pískáním jen, co nás zahlédne u pelíšku. Na stránku koťátek jsme umístili jejich nové fotografie. Focení v tomto věku je náročnější, obzvlášť když se Kiss rozhodla prcky vytrvale odnášet zpátky do pelíšku :) Nakonec se ale přeci jen nějaké fotky povedly.

V minulé aktualizaci jsme ještě zapomněli na zprávu o výsledcích vyšetření srdce na HCM u Elfinky a Camilky. Obě byly 11.11.2011 v Polsku u kardiologa MVDr. Rafala Niziolka. Elfinka má srdce zdravé, u Camilky nenastala žádná změna v naměřených hodnotách, což nás velice těší.    

   
20. 11. 2011   V neděli 13. 11. 2011 se Kiss narodila koťátka. Je jich celkem šest: jeden kocourek a pět kočiček. Jejich první fotografie ve věku 1 týdne a bližší informace najdete na stránce koťátek.

    

   
30. 10. 2011  

V době uplynulých týdnů jsme byli s Bonni, Kiss a rovněž s Karmou na výstavách v Cieszyně a v Ostravě. Bonni dokončila titul Interpremior, získala nominace do BIS a na říjnové výstavě v Ostravě se stala nejlepší veteránkou krátkosrstých koček. Kiss získala dvakrát certifikát CACIB. Na říjnové výstavě se poprvé představila Karma ve třídě koťat 6-10 měsíců. Oba dny získala hodnocení Ex1 a v sobotu rovněž BIV.

 

 

Na stránky Karmy jsme vložili její rodokmen a fotografie. V červenci byli testováni na HCM Gaspar a Kiss s negativním výsledkem.

   
8. 7. 2011  

V sobotu 25. 6. 2011 jsme byli s Bonni a Kiss na výstavě v Brně. Bonni získala poslední certifikát CAP potřebný k udělení titulu Premior a byla nominována do Best in Show. Kiss dostala poslední certifikát CAC a splnila tak podmínky k udělení titulu Champion. Do fotogalerie jsme přidali nové fotografie malé Karmy. Vložili jsme rovněž pár fotek z její rodné chovatelské stanice, za které děkuji Britt Synnøve.

   
19. 6. 2011  

Od poslední aktualizace přinesly poslední tři měsíce spoustu nového pro naši stanici. S Bonninkou jsme se dvakrát zúčastnili výstav ve třídě kastrátů. Na výstavě v Ostravě, která se konala 30. 4. 2011, Bonni získala první certifikát na titul Premior, byla nominována do Best in Show, kde vyhrála ocenění nejlepší krátkosrsté kočky kastrátky. V polských Žorech dne 11. 6. 2011 Bonni získala druhý certifikát CAP a byla nominována do Best in Show.

 

Ve čtvrtek 16. 6. 2011 jsme se vydali na dlouhou cestu do Norska pro lilovou bikolorku Karmu. Cesta byla náročná, ale přinesla nám řadu neopakovatelných zážitků :) Malá Karma byla naprosto vzorný cestovatel bez jakéhokoliv stresu z daleké cesty. Za úžasnou a neustále vrnící kočičku děkujeme její chovatelce Britt Synnøve Aas Olsen. První fotografie malé Karmy u nás doma:

 

     

                 

   
27. 3. 2011  

S Camilkou jsme byli 10. 3. 2011 na kontrolním sonu srdce v Polsku u dr. Niziolka. Camilka má mírnou formu HCM beze změn od předchozích vyšetření, což nás velice těší :) Dnes se nám podařilo přesvědčit Camilku na krátké focení. Její fotografie najdete zde. Dostali jsme rovněž krásné fotografie Olliverka, z nichž jednu spolu s fotografií Camilky přikládáme níže. Další jsou umístěny zde.

 

              

   
6. 3. 2011  

Naše koťátka z vrhu P se už zabydlela ve svých nových domovech. Podle zpráv od nových majitelů bylo seznámení velmi rychlé a bezproblémové. Oba kocourci bydlí spolu, takže přestěhování ani nezaregistrovali a po krátkém průzkumu nového "terénu" začali bez ostychu řádit :) Paulettka má rovněž kočičí kamarádky. Níže přinášíme její poslední fotky ještě u nás doma a dvě fotky v novém domově. Majitelkám Kissinčiných koťátek děkuji za milující nový domov.

 

    

    

     

 

 

Bonninka měla tentokrát komplikace u porodu, který se musel řešit operativně. Vzhledem k jejímu věku jsme se rozhodli pro kastraci. Koťátko jedináčka se už bohužel nepodařilo zachránit, ale jsme velmi rádi, že Bonni je v pořádku.     

    

   
5. 2. 2011  

Dnes přinášíme fotografie už tříměsíčních koťátek. Prckové už mají za sebou druhé očkování, které tentokrát bez většího protestu zvládl i Philemonek. Fotografie koťátek jsou jako obvykle zde nebo ve fotogalerii.

 

     

 

 

Majitelé kocourka Maxe nám poslali jeho nové fotografie. Maxovi jsme vytvořili samostatnou fotogalerii, na kterou se můžete podívat zde.

 

    

    

   
24. 1. 2011  

Ve fotogalerii a na stránce koťátek jsou umístěny nové fotografie koťátek ve věku 10 týdnů. I když by se mohlo zdát, že v tomto věku už mají prckové všechno prozkoumané, není tomu tak :) Oba kocourci objevili nové místo na sourozenecké pošťuchování. Ve vaně jim do toho "nekecá" ani jejich máma, a ani nevrhlé tety, které bitkám nerozumí a okamžitě je rázným pohlavkem ukončí :) Z Philemonka se stal malý koupelnový asistent, který s údivem sleduje tekoucí vodu z kohoutku a bedlivě sleduje, kam voda mizí v bezedném otvoru. Na společné fotografii tentokrát chybí Philemon, který místo společného focení raději pozoroval, co dělá Kiss na vyšší poličce škrabadla:

 

      

    

   
14. 1. 2011  

Koťátka mají za sebou první očkování. Philemonek je doma největší odvážlivec. Jako jediné koťátko se vrhá i do "boje" s vysavačem, a tak jsme si mysleli, že bude i největším odvážlivcem na veterině. Opak byl však pravdou. Injekcí se nenechal absolutně vyvést z míry Penley, ale Philemonek po panice z očkování se raději hned utíkal schovat do přepravky. Nakonec se zvědavě po okolí rozhlíželi jen Penley a Paulette. Fotografie 9-týdenních koťátek jsou na jejich stránce a ve fotogalerii. Během focení malí předvedli, že už hravě vylezou i do největších výšek. Naprosto ukázkově nám to předvedl Penley a Paulette, kterou jsme zachytili jen dole na sloupku škrabadla:

 

    

 

       

 

Naše loňská koťátka oslavila 3. 1. své první narozeniny. Oběma přejeme vše nej... a hodně zdraví :) Od majitelů Ollivera jsme dostali opět krásné fotografie. Děkujeme :)

 

    

   
2. 1. 2011  

Kissinčina koťátka mají 2 měsíce. K našemu překvapení vánoční stromek odo