Skutečná láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.     

Gándhí

         

 

 

 

21. 12. 2010  

Koťátka neuvěřitelně rychle rostou a pomalu každý den vymyslí něco převratného. Philemon jako první objevil akvárium a v něm něco zvláštního plavajícího, takže radši začal preventivně prskat, aby "to" náhodou nechtělo zaútočit :) Penley přišel na to, jak se dá perfektně prohánět kulička v koulodráze. Paulette je rozvážná kočička na první pohled, ale zdání klame: s kotěcím švitořením pod vousky běhá po celém pokoji a v tom jí sekunduje máma Kiss. V sourozeneckých zápasech dokáže oběma bratrům dát najevo, že umí taky bitkařit. Nové fotografie 7-týdenních koťátek jsou umístěny v jejich fotogalerii a na stránce koťátek. Zdatný šplhavec Philemon tentokrát musel nutně být u focení Penleyho:

 

      

    

   
7. 12. 2010  

Dnes mají koťátka 5 týdnů. Pomalu se učí sama jíst a používat kočičí záchůdek. Lumpačení začínají zvládat bravurně a ani jejich kočičí máma neodolá se zapojit do koťátkovských her. Začíná to vypadat tak, že spolu se třemi prcky řádí krapet odrostlý "prcek" s hlavou plnou ztřeštěných nápadů. Zpočátku ani koťátka nechápala, co se to stalo s jejich maminkou :) Na stránce koťátek a ve fotogalerii se můžete podívat na jejich nové fotografie. Tentokrát bylo zcela nemožné prcky vyfotit najednou. Nakonec místo vzorně sedících a hodných koťátek vznikly tyto fotky:

 

    

    

   
28. 11. 2010  

V úterý budou mít koťátka 4 týdny. Neuvěřitelně rychle uběhl čas, kdy prckové jí a spí na jednom místě ve svém pelíšku. Za tu dobu je Kiss stihla 3x přestěhovat na místa, která se jí zdála být lepší. Teď už nastal čas, kdy koťátka zkoušejí blízké okolí pelíšku, což se samozřejmě jejich mamce nelíbí a vytrvale je nosí zpátky :) Bližší informace o koťátkách jsou zde. Více fotografií najdete tady.

 

 

Přinášíme rovněž slíbené fotografie našich odchovů. Nové fotky má Keyo, Chimalli, Chester a Olliver

    

   
12. 11. 2010  

Od poslední aktualizace se toho událo více :) V sobotu 2. října jsme byli s Elfinkou a Camilkou na vyšetření srdce v Bielsku-Biale u MVDr. Rafala Niziolka. Elfinka má srdíčko v pořádku. Camilka má slabou formu HCM, ale beze změny od posledního vyšetření, což nás těší :) Dostali jsme rovněž fotky některých našich odchovů, které příště zveřejníme. Majitelům děkujeme za fotečky :)

 

V úterý 2. listopadu se Kissince narodila její první koťátka. Jsou celkem tři. Kočička je lilová, kocourci krémový a krémový bikolor. První fotky jsou zde.

 

     

 

Minulý víkend, 6. a 7. listopadu, jsme byli s Bonninkou na první mezinárodní výstavě britských koček v Ostravě. Výstavy se zúčastnila rovněž kočička z našeho chovu, Magnolia Silver Rain*CZ. Bonninka soutěžila ve třídě Supreme šampionů a veteránů. Oba dny získala ocenění HP a nominaci do Best in Show, kde se v konkurenci s jedním kocourkem stala nejlepším veteránem výstavy. Magnolie ve třídě otevřené získala v sobotu známku Ex2, v neděli    Ex 3. Níže jsou fotky Bonni a Magnolie z výstavy.

 

    

 

    

   
4. 9. 2010  

S Gasparem a po delší době i s Elfinkou jsme se zúčastnili výstavy v Ostravě dne 21. 8. 2010. Gaspar získal poslední certifikát CACS, potřebný k udělení nejvyššího titulu ve FIFe - Supreme šampion (SC). Elfinka dostala druhý certifikát CAGCIB a byla nominována do Best In Show.

Od Olliverka jsme dostali další fotografie, na které se můžete podívat zde. Jeho majitelům děkujeme za fotky a za jejich trefné popisky :)

   
2. 8. 2010  

V sobotu 24. 7. 2010 jsme byli s Gasparem a Kiss Me na výstavě v polském Cieszyně. Gaspar získal ocenění CACS a Best in Variety. Jeho nerozlučná kamarádka Kiss dostala druhý certifikát CAC.

Na stránku koťátek jsme umístili informace o volné kočičce ve stanici Rainbow Angel*CZ.

   
19. 7. 2010  

Minulý týden ve středu 14.7.2010 oslavila Kiss Me první narozeniny. Ve fotogalerii jsou umístěny její nové fotografie. Od majitelů kocourka Ollivera jsme dostali fotky s trefnými komentáři, na které se můžete podívat zde

 

   

 

   
6. 7. 2010  

Ve čtvrtek 1. 7. 2010 jsme byli s Gasparem na sono vyšetření u kardiologa MVDr. Rafala Niziolka v Bielsku-Biale s negativním výsledkem. Na cestě tam se zatoulaná pružina, vymrštěná do vzduchu před námi jedoucím autem, rozhodla ponechat nevratný a důkladný otisk na chladiči našeho auta, takže zpátky jsme cestovali autem našich přátel a Gaspar tak měl příležitost vidět se svou dcerou Goldinkou přes mřížku přepravky. Děkujeme i na tomto místě veterinářům z Med-Wetu za rychlou pomoc se zajištěním opravy auta.

   
9. 6. 2010  

Za uplynulý měsíc přinášíme několik novinek. Do fotogalerie Kiss byly doplněny její nové fotky ve věku 10 měsíců. I když Kiss už zdaleka nevypadá jako koťátko, stále hýří všemožnými nápady. Ne jinak tomu bylo i u fotografování, takže kromě zavírání očí při zmáčknutí spouště fotoaparátu nebylo od věci se pokusit bleskově zlikvidovat oporu orchideje:

 

  

 

Od majitelů Olliverka pravidelně dostáváme fotografie s velmi výstižným popisem. Nové fotky Olliverka s doplněnými texty najdete v jeho fotogalerii. A poslední dnešní novinkou jsou výsledky z Mezinárodní výstavy koček v Krakowě 5. 6. 2010. Výstavy se zúčastnil Gaspar a Kiss Me. Gaspar získal certifikát CACS a nominaci do Best in Show. Kiss poprvé ve třídě otevřené získala ocenění CAC a rovněž nominaci do Best in Show. Fotografie Gaspara z výstavy jsou zde a Kiss Me zde.

 

  

   
9. 5. 2010  

Někteří majitelé našich odchovů nám posílají krásné fotky, které bychom rádi zveřejnili, a tak dnes přinášíme zatím dvě nové samostatné fotogalerie, a to Olliverka a Kathlen. Za fotky ještě jednou moc děkujeme :) 

   
30. 4. 2010  

S příchodem prvních jarních dnů mají kočičáci opět možnost užívat si sluníčka na sítí zabezpečeném balkoně. Venkovní škrabadlo si oblíbila zejména Kiss, která tam tráví mnoho času pozorováním všeho pohyblivého. Dne 14. 4. měla Kiss 9 měsíců. Její nové fotografie jsou zde.

Od Olliverka dostáváme pravidelně úžasné fotografie. Než bude vytvořena samostatná fotogalerie, přinášíme níže zatím jednu relaxační spolu s fotkou Kiss na balkonovém škrabadle.

 

  

 

V sobotu 24. 4. 2010 jsme byli s Kiss na výstavě v Ostravě. Z našich odchovů se výstavy zúčastnila rovněž lilová Magnolia Silver Rain*CZ. Kiss získala ve třídě koťat 6-10 měsíců ocenění Výborná 1 od argentinského posuzovatele p. Flechtera. Magnolia byla poprvé ve třídě otevřené a od stejného posuzovatele dostala první certifikát na titul Champion (CAC), BIV a nominaci do Best in Show.

 

   
11. 4. 2010  

Koťátka v pátek odešla ke svým novým majitelům. Oba si už pomalu zvykají na svoje nové domovy. Od majitelů Olliverka jsme už dostali první fotky. Jednu společnou s jeho novým kočičím kamarádem přinášíme. Majitelům děkujeme za péči a vše, co dávají svým novým kočičím kamarádům.

 

 

 

   
4. 4. 2010  

V dnešních aktualitách přinášíme naposledy fotky tentokrát 13-týdenních koťátek, Ollivera a Oriany. Koťátka mají za sebou druhé očkování, které naprosto bez problémů zvládla. Akorát Olliverek se rozhodl, že bude vše hlasitě komentovat, a tak si povídal celou cestu a ohlásil se i v čekárně.
Z Olliverka se stal kočičí gurmán, který se nedočkavě s kotěcím hláskem hlásí o plnou misku dobrůtek. Orianka jako správná slečna spořádaně čeká a jemným mňoukáním se občas přidává k Olliverovi. U posledního fotografování u nás doma nemohla chybět Kiss, která se hlasitě dožadovala společné fotografie:

 

   

 

   
28. 3. 2010  

Nové fotografie 12-týdenních koťátek jsou ve fotogalerii nebo na jejich stránce. Při dnešním focení Orianka názorně předvedla, jak se leze na škrabadlo:

 

   

 

Olliver mezitím vzorně čekal, až sestřička dokončí svou šplhací prezentaci a přidá se ke společné fotce.

 

   

 

   
21. 3. 2010  

Po týdnu přinášíme nové fotky tentokrát už 11-týdenních koťátek. Fotografie jsou umístěny zde. Olliver našel o víkendu zalíbení v peříčkách všeho druhu, která zarputile pronásledoval, a tak neodolal ani míčku s hlasitou rolničkou a trsem peří. Neutichající zvuk rolničky svědčil o jeho vytrvalém zápalu pro hru. Orianka vše pozorovala z povzdálí a jen občas jí bráška dovolil tlapkou pošťouchnout kuličku.

 

 

   
14. 3. 2010  

Koťátka dnes dosáhla věku 10 týdnů. V úterý byla na prvním očkování. Prckové byli naprosto vzorní, v přepravce ani nemňoukli a očkování akceptovali bez nejmenšího protestu. Po týdnu přinášíme opět jejich nové fotografie. Stejně jako minulý týden při focení vzorně spolupracoval Olliver, kdežto Orianka se tentokrát rozhodla, že stačí sekundu pózovat a rozhodně lepší bude věnovat se plyšové myšce:

 

   

 

Nakonec se přeci jen pár fotek podařilo, a tak nové fotografie najdete ve fotogalerii a na stránce koťátek. Dnes má 8 měsíců asistentka koťátek pro oblast roztodivných lumpáren - Kiss Me. Její fotografie jsou zde.

 

   

 

   
8. 3. 2010  

V sobotu 6. 3. 2010 jsme byli na kontrolním vyšetření srdce Camilky po kastraci. Vyšetření prováděl jako obvykle MVDr. Rafał Niziołek v Bielsku-Białe. Při sonografickém vyšetření byla zjištěná mírná forma HCM, která nevyžaduje podávání léků. Testována byla rovněž lilová bikolorka Kathlen Silver Rain*CZ s negativním výsledkem. Protože MVDr. Niziołek je jedním z certifikovaných kardiologů projektu PawPeds, rozhodli jsme se zařadit výsledek testu Camilky do databáze PawPeds. Bližší informace k této otázce najdete zde.        

   
6. 3. 2010  

Nové fotografie koťátek jsou zde nebo ve fotogalerii. Při dnešním fotografování ovšem nechtěli malí uličníci vůbec spolupracovat. Více je zajímalo okolí než nějaké pózování, takže fotek je poněkud méně. Orianka zaujatě sledovala, co skrývá květina a jak je daleko z komody na podlahu:

 

   

 

Když už to vypadalo, že se přeci jen vydaří společná fotografie, objevila se na inspekci Kiss a zkoumala, jestli to je opravdu Olliver. Nakonec se povedla alespoň jedna společná fotografie:

  

        

   
28. 2. 2010  

Koťátka dnes mají 2 měsíce. S Kiss Me si užívají každý den střeštěných honiček, zatímco ostatní se nestačí divit, co se to prohání bytem. Dnešní fotografie jsou zde nebo na stránkách koťátek. Orianka se při focení snažila chvíli maskovat, ale i tak objektivu neunikla. Tentokrát Olliver má společnou fotografii s Kiss, která za ním skočila na škrabadlo. Chvíli se Olliver nevěřícně koukal, že má vedle sebe najednou nějakou větší sestřičku :)

 

   

   

   
21. 2. 2010  

Po týdnu opět přinášíme nové fotografie koťátek, tentokrát ve věku 7 týdnů. Nové fotky jsou jako obvykle umístěny na stránkách koťátek a v jejich fotogalerii. Prckové se rychle učí a každý den dělají pokroky. K misce s jídlem už běží sami na zavolání. Škrabadla jim nedělají žádné problémy, o čemž svědčí fotky níže. Kiss je pro všechny lumpárny, a tak dělá prckům společnost. Nezapomíná se připojit ani při fotografování.    

 

   

   

   
14. 2. 2010  

Kiss Me má dnes 7 měsíců. Ve fotogalerii jsou umístěny její nové fotky. Už více než před měsícem se Kiss sama naučila aportovat hračky a zatím ji to pořád baví. Koťátka Bonni mají 6 týdnů. Naučila se už vzorně jíst z misky. Respekt před velkým škrabadlem už je rovněž dávno pryč. Jako první ho zdolal malý Olliver. Orianka dlouho koukala, kam to bráška pořád lozí, až se jednoho dne vydala za ním. Škrabadlo je pro ně teď oblíbeným místem na spaní. Nové fotografie koťátek jsou na jejich stránkách a ve fotogalerii

 

   

    

   
7. 2. 2010  

Uběhl další týden a po pokoji nám běhají 5-týdenní koťátka s poněkud větší kamarádkou Kiss. Malí už mají za sebou první úspěšné návštěvy kočičího záchodku, i když malinká nehoda se taky přihodila, což je u koťátek v tomto věku ještě obvyklé. Ochutnali už i první masovou paštiku. Úspěšně zdolali rovněž malé škrabadlo, ale na velké se zatím dívají s respektem. Olliver se vydal i na průzkumnou výpravu mimo práh ložnice. První výlet se mu natolik zalíbil, že ho pak ještě zopakoval. Nové fotografie koťátek jsou vloženy na jejich stránky a rovněž do fotogalerie

 

    

   
2. 2. 2010  

S Kiss Me jsme byli v neděli 31.1.2010 na Mezinárodní výstavě koček v Ostravě. Stejně jako minulý týden si i tentokrát Kiss výstavu užívala. Ve třídě koťat 6-10 měsíců získala ocenění Výborná 1. Byla pozvaná i do výběru do nominace, kde se posuzovatel rozhodl pro britského kocourka. Kiss si pak užívala výstavu v kleci, kde návštěvníkům předvedla i to, jak vypadá správný "rapl" ve výstavní kleci. Na výstavě byli rovněž kocourci z našeho chovu. Poprvé se ve třídě kastrátů představil modrý bikolor Gucci, který obdržel certifikát CAP a nominaci do BIS. Stejné hodnocení získal rovněž lilový Kai. Lilový bikolor Charlie dostal certifikát CAGCIB a nominaci do BIS. Nejmladší kocourek, lilový Nicco, dostal ve třídě starších koťat ocenění Výborný 1. Majitelkám kocourků za vše děkujeme a gratulujeme k hezkým výstavním výsledkům. Fotografie z výstavy budou doplněny později.

 

Koťátka měla v neděli 4 týdny. Pomalu začíná období učení se čistotě a samostatnému jídlu. Malí uličníci už zvládli prozkoumat celou ložnici a začali se věnovat prvnímu šplhání, běhu na vratkých nožičkách nebo sourozeneckým zápasům. Kiss v nich pomalu začíná vidět parťáky pro různé lumpačiny. Dnes jsme je vyfotili. Fotografie najdete opět na stránce koťátek. Prckové pózovali i pro společné fotografie.......

 

  

 

...... ovšem stačila chvilka nepozornosti fotografa a rázem bylo po vzorném pózování:

 

   

 

   

    

   
24. 1. 2010  

V sobotu 23.1.2010 jsme se vydali s Kiss Me na její první výstavu do Uherského Hradiště. Kiss dostala ocenění Ex1 (výborná 1), ale mnohem více nás potěšilo, že si výstavu naplno užívala bez jakýchkoliv známek stresu. Z míry ji nevyvedli ani návštěvníci, kteří se přišli podívat v hojném a překvapivém počtu.

Na stránky koťátek jsme přidali nové fotografie. Koťátka mají dnes 3 týdny a už začínají pomalu zkoumat, co se nachází za hranicemi útulného pelíšku. Prckové mají vytvořenou rovněž novou fotogalerii.

 

    

   
17. 1. 2010  

Bonninčina koťátka mají dnes 2 týdny. Protože začínají pomalu koukat na okolní svět, nechtěli jsme je fotografovat, aby denní světlo zbytečně nedráždilo momentálně citlivá očička. Udělali jsme proto jen pár fotek v pelíšku. U koťátek byla zrovna jejich au-pair, takže tentokrát je tam místo Bonni asistentka Camilka. Nové fotografie