Skutečná láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.     

Gándhí

         

 

 

27. 12. 2009  

Bonni má vložené další fotografie do své fotogalerie. Doplnili jsme rovněž fotky předků Kiss Me do jejího rodokmenu.      

   
19. 12. 2009   V pondělí 14.12.2009 mělo naše sluníčko Kiss Me 5 měsíců. Na její nové fotografie se můžete podívat tady. Před 14 dny podstoupila kastraci modro-bílá Camelia Silver Rain*CZ. Vyšetření srdce na dědičnou nemoc HCM bylo u ní opakovaně neprůkazné, a tak jsme se rozhodli Camilku nechat vykastrovat, jelikož cítíme zodpovědnost za zdraví našich kočiček a rovněž jejich potomků. Zákrok proběhl bez problémů a Camilka si bude dále užívat spokojeného kočičího života u nás doma.

      

   
14. 11. 2009   Dnešní slunečný listopadový den byl ideální pro focení. K pózování se nám podařilo přemluvit Elfi a Kiss, která má dnes 4 měsíce. Elfi má nové fotografie zde a Kiss ve své fotogalerii.

        

   
13. 11. 2009  

Přidali jsme malou Kiss na stránku Naše kočky.      

   
2. 11. 2009   Po delší odmlce přinášíme pár novinek. Elfie a Camilka byly na konci září na vyšetření HCM v Polsku u MVDr. Niziolka. Výsledky testů jsou na jejich stránce. Tento víkend jsme byli s Gasparem na výstavě v Ostravě. Gaspar získal oba dny certifikát CACS na nejvyšší titul FIFE. Poslední novinkou je naše nová kočičí slečna s naprosto úžasnou a pohodovou povahou. Ačkoliv jsme původně o rozšiřování kočičí smečky neuvažovali, malá Kiss Me nás zaujala natolik, že jsme se minulý víkend vydali na dalekou cestu do Německa do stanice Macola 13. Chovatelce Margit Lang děkujeme za vřelé přijetí a za naši malou princeznu Kiss Me. Níže jsou její první fotky u nás doma.

      

   
23. 9. 2009  

Dostali jsme prosbu o finanční pomoc pro kocourka Garfielda z Valašského Meziříčí, který musel být 18.9.2009 operován. Finanční dar v jakékoliv výši pomůže hodonínskému útulku zajistit péči potřebnou pro opuštěné kočičky. Bližší informace získáte kliknutím na níže uložený obrázek.

 

Majitelé dvou našich již odrostlých koťátek nám poslali jejich aktuální fotografie. Na stránkách odrostlých koťátek najdete lilového bikolora Maxe, který už není malým kočičím nezbedníkem, a lilovou bikolorku Kati, která už má své první potomky.

   
29. 8. 2009   Dnes jsem se dostala k aktualizaci fotek našich odchovů v nových domovech. Na stránce odrostlých "koťátek" jsou vloženy fotografie kocourka Dimiho z vrhu B, kocourků Lucase, Leroye a Lennyho z vrhu L a koťátek z vrhu M: Maxe, Marca a Magnolie. Všem majitelům děkujeme za zprávy a fotografie z nových domovů, které nás vždy potěší. 
   
18. 8. 2009  

V neděli 16. 8. 2009 jsme se s Gasparem a našim malým vrnivečkem Niccem zúčastnili výstavy v Ostravě. Gaspar dostal CACS a Nicco Ex 1. Výstavy se zúčastnil rovněž lilový Kai Silver Rain a získal certifikát CAP a nominaci do BIS. Potěšili nás krásní vnuci naší Bonni a Gaspara, kteří se stali nejlepším vrhem. Některá koťatka z tohoto vrhu jsou ještě volná. Bližší informace o nich najdete na stránce koťátek. V sobotu byl na stejné výstavě Charley Silver Rain*CZ, u kterého tentokrát posuzovatelka zohlednila menší podíl bílé barvy, a proto mu neudělila certifikát.

Včera odjel do svého nového domova Nicco, kde má pro kočičí lumpačení nového kamaráda Kaie rovněž z naší stanice. Oběma majitelkám "N" kocourků přejeme hodně radosti s novými kočičími kamarády.

   
2. 8. 2009  

Koťátka od poslední aktualizace dosáhla věk 13 týdnů, ve kterém jsou už prckové připraveni odejít do nových domovů. Malý Niell už je u svých nových majitelů. Nicco na nové páníčky zatím ještě čeká. Má 15 týdnů a je z něho úžasný mazlíček, který pořád přede a vystavuje svoje shrbená zádíčka na pohlazení. Čas her a honiček prokládá spánkem, takže tentokrát jsme do aktualit zařadili jeho "spící" fotografie. Další fotky jsou na stránkách koťátek.

             

V sobotu 18. 7. 2009 jsme byli s Gasparem na výstavě v polském Cieszyně. Od polského posuzovatele I. Pruchniaka Gaspar získal certifikát CACS, titul BIV pro nejlepší britskou lilovou kočku a nominaci do Best in show. Výstavy se zúčastnil také lilový bikolor Charley Silver Rain*CZ, který dostal poslední certifikát na titul mezinárodního šampiona. Lilová kočička Magnolia Silver Rain*CZ získala ve třídě starších koťat ocenění Výborná 1. Oběma gratulujeme.

   
8. 7. 2009  

Elfinčini dvanáctitýdenní uličníci mají nové fotografie. Zítra je čeká druhé přeočkování. Volný je ještě lilový kocourek, pro kterého hledáme hodné páníčky. Oba kocourci rádi řádí na balkóně. Přeborníkem v pozorování je stále krémový Niell. Další nové fotky najdete zde.

               

 

   
19. 6. 2009  

Koťátka měla v úterý 9 týdnů. Mají za sebou první očkování. Včera jsem je vyfotili na nově zasíťovaném balkóně, kde se oběma prckům líbí pozorovat dění kolem. Největší radost má malý blonďáček Niell z pozorování ptáků. Jejich aktuální fotky najdete zde. Nově je rovněž vložena fotogalerie koťátek. Dvě nové fotky jsou přidány rovněž do galerie Gaspara.

        

 

   
7. 6. 2009  

Do fotogalerie jsme přidali nové fotografie Gaspara.

   
6. 6. 2009  

Elfinčiny koťátka budou mít v úterý 7 týdnů. Na jejich stránkách se můžete podívat na nové fotografie. Oba už dovádějí naplno. Hravě šplhají na škrabadlo, ale někdy zvolí složitější cestu. Jak pak vypadá akrobatický výkon je vidět na fotografiích malého Nicca.

           

Nakonec se to malému akrobatovi za dohledu kočičí mámy povedlo a profesionálně zapózoval.

 

   
5. 6. 2009  

V důsledku deštivého počasí všechny naše dospělé kočky spí, a tak přinášíme variace spících poloh Bonninky na novém kočičím škrabadle. Do indexu jsme umístili nový obrázek, za který děkujeme Dáši Večeřové :)

   

 

   
24. 5. 2009  

Pozítří budou mít koťátka 6 týdnů. V jejich hlavičkách se rodí různé nápady ke hrám, a tak má Elfinka co dělat, aby je měla pod kontrolou. Nejvíce je baví šplhat po všem možném i nemožném. Naprostou jedničkou v této oblasti je krémový Niell, který šplh trénuje už od svých 4 týdnů. Na stránce koťátek jsou umístěny jejich dnešní fotografie.

 

   
13. 5. 2009  

Malí kluci kočičí měli včera 4 týdny. Oba už opustili pelíšek a prozkoumávají okolí. I když nožičky ještě bývají nejisté, daří se jim občas husarské kousky. Krémový Niell zvládl vyšplhat na proutěný obal květináče a prostudovat jeho obsah. Elfinka se je snaží vytrvalým domlouváním usměrňovat. Dnešní fotky koťátek jsou zde. Na stránky jsme přidali rovněž informaci o koťátkách ve stanici Rainbow Angel, která se narodila kočičce Kathlen Silver Rain*CZ.

 

   
5. 5. 2009  

V sobotu 2. 5. 2009 jsme se byli s Gasparem na výstavě koček v Ostravě, které se zúčastnily rovněž naše odchovy. Výstava byla pro nás úspěšná. Gaspar získal certifikát CACS, BIV (nejlepší britská lilová kočka) a nominaci do BIS (Best in Show). Malá Magnolia nám i své majitelce přichystala milé překvapení v podobě výhry v BIS. Stala se nejkrásnějším krátkosrstým kotětem ve věku 3 - 6 měsíců. Lilový kocourek Kai získal ve třídě kastrátů první certifikát na titul Premior a byl rovněž nominovaný do BIS. Lilová kočička Helyanta získala rovněž ve třídě kastrátů první certifikát pro titul mezinárodní premior a modrý bikolor Gucci obdržel certifikát CACS a BIV (nejlepší britský modrý bikolor). Všem kočičkám blahopřejeme a děkujeme jejich páníčkům za vzornou prezentaci svých hýčkaných mazlíčků na výstavě. Níže přikládáme pár fotek z výstavy, za které děkuji Dáši Večeřové.

GIC Gaspar Z Muzyki*PL

        

 

Kai Silver Rain*CZ Magnolia Silver Rain*CZ

        

 

Magnolia Silver Rain*CZ

    

 

   
26. 4. 2009  

Naší Elfince se 14. 4. 2009 narodila koťátka. Máme dva kocourky: krémového a lilového. Oba prckové nedávno teprve otevřeli oči, takže jsme je dnes fotili při slabším denním světle a bez blesku, a proto je barva trochu zkreslená. Na jejich první fotografie se můžete podívat zde.

 

   
1. 4. 2009  

Naše koťátka už jsou u svých nových majitelů. Nejdelší cestu má za sebou Marco, který nedávno odjel na sever Polska. Dostali jsme už první fotografie z nových domovů, takže je postupně budeme umísťovat na web. Všem novým majitelům děkujeme za lásku a péči, kterou svým novým kočičím mazlíčkům věnují.

   
22. 2. 2009  

Dnes jsme naposledy fotili koťátka u nás doma. Na jejich nové fotky se můžete podívat na stránce koťátek. Prckové mají za sebou očkování a Marco zvládl i čipování. Příští týden nás čeká loučení s našimi malými roztomilými nezbedníky.

     
 

 

   
15. 2. 2009  

Naše koťátka mají za sebou další preventivní odčervení a příští týden je čeká druhé přeočkování. Dnes jsme je po týdnu opět vyfotili. Jak už to bývá pravidlem, Magnolia hezky spolupracovala, ale kluci si pózování prokládali sourozeneckým zápasem. Škrabadlo na chvíli obsadila i Elfie, a tak se focení taky nevyhnula. Na fotografie 12-týdenních koťátek se můžete podívat zde.

   

   
 

 

   
10. 2. 2009  

Do odkazů jsme přidali naše bannery, za které moc děkuji Dáši Večeřové :) Provedli jsme rovněž aktualizaci odkazů.  

   
8. 2. 2009  

Počasí dnes moc nepřálo fotografování koťátek, ale nakonec se nám podařilo udělat pár nových fotek, i když světlo nebylo příliš ideální. Koťátka dnes téměř celý den spí, a tak i na focení jsme je museli vzbudit :) Nové fotografie prcků jsou umístěné na jejich stránkách 
 

    
       

   
1. 2. 2009  

Při dnešním focení byla koťátka relativně klidná, takže se nám je podařilo rychle přesvědčit ke spolupráci. Gaspar prcky při focení s klidem pozoroval  z jejich "hračkářství", a tak jsem zařadili do novinek i jeho fotku. Tady naleznete nové fotografie jednotlivých koťátek ve věku 10 týdnů.     


       
 

   

   

   
26. 1. 2009   Koťátka mají za sebou první očkování. Magnolii a Maxovi se v ordinaci zalíbilo, a tak se ani netlačili zpět do přepravky a rozhlíželi se, co je v okolí zajímavého.  Vzájemné hry koťátek střídá spánek, kdy znavené tlapičky relaxují. Prckové většinou "odpadnou" na různých místech a v různých pozicích. Jednu fotografii přikládáme níže. Na nové fotografie prcků ve věku 9 týdnů se můžete podívat zde.
 

          

   

   
18. 1. 2009   Po týdnu opět přinášíme nové fotografie koťátek z vrhu M. Prckové mají za sebou preventivní odčervení a ve středu je čeká první očkování. Malí šikulové už běhají po celém bytě a provokují ke hrám i dospělé kočky, což se zejména naší nejstarší kočce moc nelíbí. Rázně jim dává najevo, kde má své hranice, a tak se prckové učí slušnému vychování vůči dospělejším a váženým členům kočičí smečky :) Při focení toho prckové stihli opět mnoho. Nejakčnější je focení všech tří najednou. Během okamžiku se Max rozhodl vyšplhat pod strop bez ohledu na focení. Potom se dal do hraní s Marcem, který se mezitím přemístil do válce a v kóji zůstala jen malá Magnolia, která se už na to radši ani nedívala.  

   

   

   
11. 1. 2009  

V sobotu měla koťátka 7 týdnů. Dnes jsme je vyfotografovali, takže na fotky se můžete podívat na jejich stránce. Velké oblibě se těší škrabadla, na kterých spí a hrají si. Marco objevil kouzlo akvária a se zájmem pozoroval rybičky. Dnešní focení bylo veselé. Prckové se rozhodli moc nespolupracovat a dělat různé lumpárny na škrabadle. Na některých fotografiích se Max a Magnolia "ksichtí". Magnolia byla decentní, ale Max zíval na celé kolo :)
 

   

 

   

 

  

   
9. 1. 2009  

Po dlouhé