Skutečná láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.     

Gándhí

         

 

 

 

30.12. 2008  

Koťátka měla v sobotu 5 týdnů. Za 7 dní mají za sebou další pokroky. Učí se chodit na kočičí záchodek a až na malé nehody jim to jde velmi dobře. Prckové se naučili rovněž jíst z misky. Magnolia a Marco mají za sebou první výstup na kočičí škrabadlo. Nahoru to sice šlo dobře a lehce, ale o to horší byla cesta dolů. Kočička na to přišla rychle, ale malý Marco dostal z výšky strach, a tak chvíli zoufale mňoukal. Nakonec ale i jemu se podařilo slézt bezpečně dolů. Max zachoval zatím rozvážnost, na škrabadlo si netroufl a rozvážně pozoroval sourozence, jak si s cestou dolů poradí. Nové fotky koťátek jsou zde. Nově byla rovněž vytvořena jejich fotogalerie, kde se můžete podívat, jak postupně malí mazlíčci rostou.
 


   

 

   
21.12. 2008  

Uběhl další týden a koťátka dovršila věku 4 týdnů. Tlapky jsou už jistější v chůzi i běhání, a tak prckové začínají podnikat první výpravy. Magnolia je rozvážná, ale vytrvalá průzkumnice, která se v klidu podívá do všech koutů pokoje. Max se vypravil odvážně i za práh pokoje, aby zjistil, co se tam dál skrývá. Přeci jen se nejistota z dalšího neznámého prostoru projevila, a tak po krátkém výletu se rychle vrátil zpátky. Z Marca roste malý elegán. K našemu velkému překvapení se mu začíná pod nosíkem rýsovat knírek :) Stejně jako bráška podniká odvážné výlety a rád budí kousáním svou sestřičku. Nové fotky koťátek najdete na jejich stránkách.

 

 

   
14.12. 2008  

Malí prckové začali ve svých 3 týdnech testovat nožičky na něco jiného než na pomalou chůzi. Zkoušejí první honičky na vratkých tlapkách a s těžkým zadečkem. Marco neodolal a pokusil se zdolat lezeckou stěnu v pelíšku. Úspěšně už zvládl i výstup z pelíšku a začal prozkoumávat okolí za dohledu mamči Bonni. Max a Magnolia začínají pomalu zkoušet přátelské sourozenecké zápasy, ve kterých se neztratí ani průzkumník Marco s elegantním knírkem pod nosem. Na fotky 3-týdenních koťátek se můžete podívat zde.

Minulý víkend se zúčastnila výstavy v Olomouci kočička Kathlen Silver Rain*CZ. Soutěžila v otevřené třídě a získala po oba dny CAC. V neděli tak splnila podmínky pro přiznání titulu Champion, k čemu jí a jejím majitelům gratulujeme :) V sobotu byla Kati pozvána do výběru do nominace spolu s dalšími 6 kočičkami z kategorie krátkosrstých plemen. Dostala se pak do užšího výběru, kdy posuzovatel p. Reijers  ponechal v posuzovatelském kruhu z sedmi kočiček tři: Kati, hezkou černěželvovinovou britskou kočičku a kočičku cornish rex, která nakonec dostala nominaci.

   
7.12. 2008  

Koťátka měla v sobotu 14 dní. Mají už otevřená očička a začínají se pomalu rozhlížet po okolním světě. Na stránku koťátek jsme přidali jejich nové fotografie. Protože ale nechceme dráždit jejich zatím citlivá očička bleskem, jsou fotky nafocené při denním světle, které v tomto období není příliš ideální.

   
3. 12. 2008  

Dostali jsme dvě zprávy o výstavních úspěších našich odchovů. Lilová bikolorka Ginevra Silver Rain*CZ dokončila na světové výstavě WCF 15.11.2008 titul World Champion. Stala se tak první kočkou s tímto titulem v Polsku. Kočička byla ve své výstavní kariéře celkem 6x nominována do Best in Show a na výstavě v polských Tychach vyhrála 27. 9. 2008 Best Opposite Sex. Děkujeme její majitelce z chovatelské stanice UnderleyHall*PL za reprezentaci naší stanice a hlavně za lásku a péči, kterou naší kočičce dává. Na následující fotce má Ginevra 2 roky a 8 měsíců.


 

 


Na výstavě v Pardubicích se v sobotu 15. 11. 2008 představila poprvé v otevřené třídě Kathlen Silver Rain*CZ, roční kočička lilová bikolor. Posuzovateli p. Reijersovi se líbila a byla volána rovněž do výběru do nominace. Níže jsou její nejnovější fotografie a jedna z výstavní klece. Děkujeme Lence a Milanovi za vše, co pro Kati dělají :)

 

 
     
 

 

   
27.11. 2008  

O víkendu 8. a 9. 11. 2008 jsme byli s Gasparem a Elfi na výstavě v Opavě. Gaspar byl vystavován v sobotu a získal certifikát na evropského šampiona (CACE). Elfi v sobotu v konkurenci druhé kočičky dostala Ex 2, v neděli první CAGCIB (certifikát na grandinteršampionku).

V sobotu 22. 11. 2008 se Bonni a Gasparovi narodila koťátka. Jejich první fotografie přinášíme na stránkách koťátek. Zatím to jsou malí drobečci, takže to správné focení je teprve čeká.

   
26.10. 2008  

Na stránky našich koček jsme přidali výsledky genetických testů na PKD (dědičné onemocnění ledvin) a vyšetření na HCM (dědičné onemocnění srdce). Testy na HCM nemá ještě Camilka, protože plnila své mateřské povinnosti. Testovaná bude na jaře. Nově byla vytvořena rovněž Návštěvní kniha, takže pokud budete mít chuť a chvilku času, můžete zanechat vzkaz.

   
18. 10. 2008  

Elfinku jsme byli 28. 9. 2008 po roce otestovat na HCM v Polsku u certifikovaného kardiologa MVDr. Rafala Niziolka. Elfi má výsledek testu negativní.  Pro zájemce jsou oba certifikáty u nás k nahlédnutí.

Všechna naše koťátka našla své nové domovy. Děkujeme jejich nových majitelům za vzornou péči a lásku, kterou našim malým mazlíčkům věnují.

   
10. 9. 2008  

Naši prckové ukončili v sobotu 10 týdnů. Mají za sebou odčervení a první očkování. Jejich společné lumpárny nabírají na intenzitě. Kočičí máma už pomalu vzdala snažení udržet si je pod dohledem. Přeci jen 12 rychloběžných a neposedných tlapiček je nad její síly. Malí se plně věnují honičkám, závodům ve šplhu na škrabadle, fotbalu s různými míčky, hrám na schovávanou a zápasům různých stylů. Zbylý čas věnují detailnímu ohlížení pokojových květin a testu, kolik koťat se vejde do obalu květináče a zda se tam pak dá ještě běhat. Po fyzickém výkonu přichází na řadu sledování velkoplošné televize, jejímž největším fandou je Leroy. Nejdříve sleduje, co se děje v pokoji, pak se zaměří na televizní program a nakonec zcela znavený to zalomí. Takhle se tomu věnoval včera:

Nové fotografie koťátek jsou na jejich stránce. Nově mají rovněž svou novou fotogalerii.

V sobotu 6. 9. 2008 jsme byli s Bonni na výstavě v polské Wroclawi. Bonni získala poslední certifikát CACE a splnila tak podmínky k udělení nejvyššího titulu Evropský šampion. Děkujeme manželům Kolarczykovým, z jejichž chovatelské stanice tato krásná kočička pochází :)

   
21. 8. 2008  

Koťátka měla v sobotu 7 týdnů. Kluci už vzorně chodí na záchodek a jí ukázněně ze společné misky. Samozřejmě kromě jídla a spánku jsou na denním pořádku lumpárny. Kočičí mamka nervózně pobíhá po bytě a snaží se kluky mít pod dohledem, jenže ti ji někdy vůbec v zápalu průzkumů, honiček,  sourozeneckých zápasů, zahradničení v květináčích a šplhání po škrabadlech nevnímají. Z neposedných kotěcích tlapiček není vůbec nadšená naše nejstarší kočka Beauty. Jasně jim dává najevo vrčením, že si nepřeje jakýkoliv kontakt, jenže prckové si z toho nic nedělají. I když občas dostanou výchovný pohlavek, zůstanou v klidu sedět a jakmile se teta au-pair k nim otočí zády a odchází, vydají se v jejich stopách a tajně ji pronásledují. Nejvíce odvahy v navázání kontaktu s naštvanou Beauty má lilový kocourek Leroy. Zatím ji však nepřesvědčil o výhodách vzájemné spolupráce :) Na fotky 7-týdenních koťátek se můžete podívat zde.

Minulý víkend jsme byli na výstavě koček v Ostravě. Na oba dny jsme přihlásili Bonni, v neděli 17.8.2008 se k ní přidal Gaspar. Bonni v sobotu získala CACE, v neděli CACE, BIV a nominaci do Best in Show. Gaspar obdržel rovněž certifikát CACE, svůj třetí v pořadí. Z našich odchovů byli na výstavě tři kocourci. Modrý bikolor Gucci Silver Rain*CZ získal oba dny CAGCIB a splnil podmínky k získání titulu Grandinteršampion. V neděli byl nominovaný do BIS. Lilový bikolor Charley získal 2x CAC. Lilový kocourek Kai Silver Rain*CZ dostal ocenění Výborný 2 ve třídě starších koťat 6-10 měsíců.  

   
6. 8. 2008  

V sobotu 2. 8. 2008 jsme byli s Bonni na výstavě v Olomouci. Získala v pořadí šestý certifikát na Evropskou šampionku. Zúčastnila se rovněž výběru do nominace, kterou získala nakonec krásná bengálská kočička. Níže jsou přiloženy fotografie Elfie a Gaspara z červencové výstavy v Rybniku, za které děkujeme p. Matysiakovi a kamarádce Monice.
 

   

     

   
1. 8. 2008  

V sobotu budou mít prckové 5 týdnů. Jsou teď ve fázi učení se chodit na záchůdek a jíst něco jiného než mléko od maminky. Vytrvale zkoumají okolí kolem sebe, nebo se pouštějí do sourozeneckých bojů. Ušetřena není ani kočičí maminka. Hlavním průzkumníkem je modrý Lucas, který se jako první vrhl bez zábran do průzkumu okolí, včetně zdolání překážky v podobě válendy. Velmi rychle ho následoval lilový Leroy. Bikolorek Lenny je ostražitý a zvolil taktiku vyčkávání na zprávy, které přinesou průzkumníci z terénu. Jakmile zjistil, že v okolí nic nehrozí, připojil se k běhajícím sourozencům. Včerejší fotky kocourků si můžete prohlédnout v sekci koťátek.  

   
21. 7. 2008  

Malí kocourci měli v sobotu 3 týdny. Na stránky jsme umístili jejich nové fotografie, i když přemluvit je ke spolupráci při focení v tomto věku byl skoro nadlidský výkon :) Na fotky koťátek se můžete podívat zde.

O víkendu jsme byli na mezinárodní výstavě koček v polském Rybniku. V sobotu dostala Elfie poslední certifikát CACIB a splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion. Bonni získala pátý certifikát CACE na titul Evropský šampion. V neděli byl na výstavě Gaspar. Získal druhý certifikát CACE, titul BIV pro nejlepší britskou kočku v lilové barvě a dostal nominaci do závěrečné soutěže o nejlepší kočky výstavy - Best in Show.  

   
13. 7. 2008  

Od poslední aktualizace jsme byli s některými našimi kočkami na dalších výstavách. Elfie získala v dubnu na výstavě v Chorzowě druhý CACIB, v Bohumíně obdržela v konkurenci dalších 4 modřeželvovinových koček ocenění Výborná 4. Lilová bikolorka Bonni Mon dostala na výstavách v Chorzowě, Bohumíně, Žilině a Valticích ocenění CACE, nutné pro udělení titulu Evropský šampion. V Bohumíně byla navíc nominována do soutěže o nejmilejší britskou kočku a ve Valticích získala BIV (nejlepší britská lilová bikolorka).

V květnu jsme nechali všechny naše chovné kočky geneticky testovat na dědičné onemocnění ledvin (PKD) v Veterinary Genetics Laboratory, University of California, Davis, USA. Všechny kočky jsou negativní. V červnu jsme byli s Gasparem a Bonni na testu na dědičné onemocnění srdce HCM u polského kardiologa MVDr. Rafala Niziolka. Oba jsou negativní. Certifikáty z uvedených vyšetření jsou u nás k náhledu. 

Poslední novinkou je narození koťátek po Camelii a Gasparovi. Prckové se narodili 28. 6. 2008. Máme tři kocourky v barvách modrý, lilový a lilový bikolor. Více najdete v sekci koťátek.

 

   
12. 3. 2008  

Všechna koťátka už jsou ve svých nových domovech. Děkujeme všem jejich majitelům za lásku a péči, kterou jim dávají. V lednu jsme se s Elfi zúčastnili výstavy v Ostravě. V sobotu 19. 1. 2008 v konkurenci dalších dvou koček získala druhý CAC, v neděli ve stejné konkurenci CAC a BIV. Splnila tak podmínky pro udělení titulu Champion. Za níže uvedenou fotografii Elfi z výstavy v Ostravě děkujeme p. Matysiakovi z chovatelské stanice BriBeri*PL. Výstavy se zúčastnily rovněž naše odchovy. Mladá lilová kočička Cherianne získala v konkurenci dvou koček v otevřené třídě známku V1. Další lilová kočička ve třídě 6-10 měsíců získala v konkurenci další kočičky V1 a byla nominována do BIS. Bikolory reprezentoval oba dny modro-bílý Gucci, který ve třídě interchampionů získal dvakrát CAGCIB. V neděli se představil lilový bikolor Charley, který v otevřené třídě získal CAC.

V sobotu 8. 3. 2008 jsme byli s Elfi a Camelií na Mezinárodní výstavě koček v polském Opole. Camilka získala poslední CACIB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion a Elfi obdržela svůj první CACIB. Modrý bikolor Gucci obdržel svůj další CAGCIB.

Do odkazů jsme přidali link na webové stránky chovatelské stanice našich přátel z Nového Jičína.

 

   
4. 1. 2008  

Koťátka měla těsně před svátky 2 měsíce. Mají za sebou první očkování. V jejich hlavičkách se stále rodí všemožné nápady honiček, číhaček, řeckořímských zápasů ve volném stylu, závodů ve šplhání, lovení všeho možného i nemožného. Her není ušetřena ani jejich maminka, která se někdy na ně zlobí, když to prckové začínají přehánět. V sekci koťátek jsme umístili jejich nové fotografie ve věku 2 měsíců.

   

Aktuality 2007

Aktuality 2006

  Zpět